Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W spotkaniu w Wadowickiej Bibliotece Publicznej w dniu 3 listopada 2017 roku wzięli udział absolwenci, mieszkańcy Wadowic, uczniowie, interesujący się historią naszej Małej Ojczyzny. W nastrój wspomnieniowy o Tych, którzy odeszli, a są w naszej wdzięcznej pamięci, wprowadzili nas przez recytacje wierszy uczniowie pierwszej klasy I LO im. Marcina Wadowity, którzy przybyli z Paniami Dyrektor Janiną Turek i prof. Katarzyną Jamką.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Marcina Wadowity Maria Krystyna Talaga prezentowała album "PAMIĘCI TYCH, KTÓRYM WIELE ZAWDZIĘCZAMY". Album przedstawia naszą wadowicką Nekropolię, wszystkie nagrobki Profesorów uczących w dawnym Gimnazjum i Liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach, które znajdują się na wadowickim Cmentarzu Parafialnym. Bogata dokumentacja zdjęciowa: z przebiegu prac konserwatorskich, prac wolontariuszy, którzy w różny sposób pomagają (kwestując w czasie trzech kwest, dbają o utrzymanie porządku przy grobach, przynoszą znicze), budziła wielkie zainteresowanie zebranych oraz wdzięczność za 6 pięknie odrestaurowanych nagrobków.

Po prelekcji rozlosowano 10 albumów wśród zebranych. Można było tez kupić album za cenę druku 20 złotych.Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.