Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

„Nie wszystko jest na sprzedaż” - laureaci XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Wadowicach

24 października b.r. w Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity odbył się finał regionalny dla Małopolski Zachodniej XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. 16 mówców wyłonionych podczas eliminacji lokalnych w Makowie Podhalańskim, Wadowicach i Andrychowie wygłaszało pięciominutowe oracje osnute wokół tematu „Nie wszystko jest na sprzedaż”. Jury pod przewodnictwem Grażyny Szepe z Gliwic, autorki skryptów szkoleniowych dla szkolnych mówców, do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 6 listopada w pięknej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, zakwalifikowało: Karola Nowaka z LO w Andrychowie, Magdalenę Gierat z ZS im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz Macieja Polaka z LO im Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej. Tuż za nimi uplasowała się z wyróżnieniami trójka uczniów szkół wadowickich – w kolejności: Paulina Ziółkowska z Niepublicznego Technikum ZDZ w Wadowicach, Ewelina Kozik oraz Klaudia Łopata z ZS nr 3 im. ks. Józefa Tischnera w Wadowicach.

„Początkowo naszemu półfinałowi, jednemu z dziesięciu w Polsce, przyznano tylko dwa miejsca kwalifikujące do Katowic, ale przewodnicząca jury ze względu na wyjątkowo wysoki poziom rywalizacji zdecydowała o zakwalifikowaniu dodatkowo trzeciej osoby. To cieszy i dobrze rokuje na przyszłość, jeśli chodzi o zainteresowanie tym typem humanistycznej rywalizacji w naszym regionie” - stwierdził organizator finału Henryk Odrozek, polonista z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

Nagrody tradycyjnie ufundowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, które reprezentował członek Zarządu Franciszek Żmuda.
Strona internetowa powstała w ramach projektu "Mecenat Małopolski", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wszystkie prawa zastrzeżone.